"To osjećaju i tako smatraju i građani u Crnoj Gori i građani u Srbiji. I to je i moja politika. Naši odnosi se, prije svega, baziraju na ekonomskoj važnosti, ali i na tradicionalnim istorijskim vezama naše dvije države", rekao je Milatović u intervjuu za NIN.
Kako je ocijenio, stanje koje su zatekli 2020. je bilo jako loše. "Činimo sve da se to promijeni nabolje, uz puno međusobno uvažavanje i razumijevanje", kazao je on.
Na primjedbu da je bilo i onih koji su tvrdili da na ulasku "prosrpske koalicije u Vladu Crne Gore insistira Beograd", on je rekao da ne zna da li je neko insistirao na ulasku bilo kog političkog subjekta u novu vladu i da nije dobijao takve zahtjeve ni sa jedne strane.
"Da li je mandatar, ili neko drugi od učesnika u procesu formiranja vlade, imao te vrste zahtjeva - to je pitanje za njih. U principijenoj ravni, više puta sam javno rekao da ne mogu da prihvatim da bilo koji političku subjekt koji je dobio povjerenja građana može unaprijed biti isključen iz učešća u vlasti", naveo je Milatović.
Povodom toga što su brojni analitičari njegovo neslaganje sa mandatarom Milojkom Spajićem uporedili sa sukobom Mila Đukanovića i Momira Bulatovića, rekao je da "Jakov i Milojko nisu novi Milo i Momir".
"Niti je isto vrijeme, niti su iste okolnosti u kojima su oni zajedno obavljali važne državne funkcije, a onda u jednom momentu otišli na različite političke strane", naveo je Milatović.
Komentari