On je za N1 Sarajevo objasnio šta se zapravo desilo u ovom gradu i pojasnio na koji je način ostao bez 600 eura.
“Desilo se u suštini da su osoba ili osobe, postavile na Booking.com nepostojeći smještaj, izdavale ga, kreirale pozadinu, korisnička iskustva, korisničke naloge, koji su tobože rezervisali taj smještaj ranije i nakon toga ostavljali ocjene. Stvorili su sliku o jednom pouzdanom smještaju, pristojnog kvaliteta sa razumnom cijenom, koji ima gomilu pozitivnih iskustava gostiju. To je bio jedini razlog zbog kog sam prihvatio da ga platim unapred”, priča Neven i dodaje da je njih petoro doputovalo u Sarajevo.
Ističe da ništa nije ukazivalo na to da je riječ o prevari. Međutim, jedan detalj mu je bio sumnjiv, ali ne i presudan.
“Sa naknadnom pameću ponešto je i ukazivalo, recimo to što nije identifikovano u ‘Google maps’, ali to nije neophodno. Ništa više. Slike koje su postojale uz objave i opis objekta su ‘pile vodu’, vidjelo se da su cjelina. Iskustva prethodnih, navodnih gostiju, bila su u principu dobra, sa raznih krajeva svijeta, sa sitnim zamjerkama, neka opširna, neka sažeta, ljudi različitog karaktera su na različit način komentarisali, tako da nam ništa nije ukazivalo na to”, kaže turista iz Srbije.
Razlog zbog kog su zaobišli „Booking“ prilikom plaćanja je što ova stranica ne obavezuje korisnike na koji način će se izvršiti plaćanje.
“Prevarant je nastupio sa pričom da oni u principu naplaćuju kada se dođe, ali s obzirom da se radi o novogodišnjim praznicima i datumima kad je tražnja najintenzivnija, kako bi sebe obezbijedili od kasnih otkazivanja i koječega, oni jednostavno mole ljude da im se plati unapred. Ako ništa barem da vide da je gost ozbiljan. To meni nijednog trenutka nije bilo sumnjivo, jer je to bilo osigurano sa gomilom iskustava prethodnih imaginarnih gostiju”, završava Neven.
Brzom reakcijom Grada Sarajevo i Turističke zajednice Kantona Sarajevo obezbijeđen im je smještaj.
Komentari