“Ovakva odluka suda je samo pravna potvrda o onome što govorimo više od dvije godine, odnosno da je na Cetinju 5. septembra od strane pripadnika UP demonstrirana prekomjerna upotreba sile. Tada, kao i danas, potpuno je jasno da nije postojalo opravdanje za takvu policijsku akciju, koja nije imala za cilj ništa do toga da obezbijedi nesmetano dostavljanje Joanikija Mićovića na Cetinje i zastraši građane koji su u miru iskazivali svoj protest ka sramotnom činu ustoličenja,” kazao je Milošević.
Milošević poručuje da su u ovom slučaju, građani Crne Gore i Cetinja stavljeni u podređen položaj u odnosu na jednu vjersku zajednicu.
“Brojni građani pretrpjeli su fizičke povrede, ali i duševni bol zbog policijske torture, zbog čega mora postojati odgovornost policije. Zbog toga smo nakon dešavanja 5. septembra inicirali usvajanje skupštinske Odluke o otvaranju Parlamentarne istrage i formiranju Anketnog odbora radi prikupljanja informacija i činjenica o postupanju pripadnika Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave policije i Agencije za nacionalnu bezbjednost, a u odnosu na događaje 4. i 5. septembra 2021. godine na Cetinju. Iako je Skupština Crne Gore prije godinu i po, na bazi naše inicijative, donijela navedenu Odluku učinilo se sve da se ista ne realizuje i da ne do dodje do otvaranja Parlamentarne istrage i formiranja Anketnog odbora.”
“Sudovi se u više predmeta bave ovim događajem i izvjesno je da će dodjeljivati naknadu štete žrtvama policijske torture, ali ono što je od suštinskog značaja za građane jeste priznanje da se na Cetinju toga dana desio atak na Crnu Goru i njene građane,” zaključio je Milošević.
Komentari