"DPS Zete ponovo mora naglasiti činjenicu za koju je spreman da se bori svim sredstvima da Zeta ne smije biti zakinuta ni za metar svoje teritorije ali isto tako ne možemo a da javno ne razobličimo sada već očigledan ishod performansa postavljanja table na Zabjelu koji će završiti kao neuspjeh kroz zaključke arbitražne komisije čiji će, kako kažu, zaključak biti konačan i obavezujući za obije strane. Prevedeno, traženi dio naselja Dajbabe neće pripasti opštini Zeta a aktuelna nesposobna vlast će neuspjeh pokušati da prikrije naglašavajući da su se ipak izborili za naselja Botun i Donja Cijevna kao i za aerodrom Golubovci koji su bili teritorija Zete i prije nego li su oni preuzeli vlast", rekao je Radonjić.
On je upitao što je sa problemom groblja u Matagužima i zašto nije sprovedeno u djelo ono što je ranije urađeno, napisano i u zakonskoj formi usvojeno u dvije skupštine, zetskoj i gradskoj!?
"Očigledno je da teritoriju ne mogu podijeliti niti je formalno pravno pripisati opštini ali ih to nije spriječilo da već nekoliko mjeseci imaju formiranu Direkciju za imovinu bez imovine na čelu sa gđom Simin koja dolazi iz starosjedilačke zetske porodice koja je davno iselila pa je sad odlučila da se vrati i pomogne kad nam najviše treba jer kadra s pravnim fakultetom nema u Zeti. Ovakvim kadriranjem, vlast šalje poruku zahvalnosti svim građanima Zete na podršci od preko 5 hiljada glasova koju su do sad žestoko opravdali", kazao je Radonjić a zatim i konstatovao:
"Jednom riječju razočaravajuća nesposobnost a rekli bi i odsustvo znanja i rada pa možda čak i motiva nakon svega".
On je upitao aktuelnu vlast, obzirom da tvore vlast na lokalnom i državnom nivou i da bi trebalo da mogu da se dogovore, što će uraditi ako ne ostvare svoje teritorijalne ciljeve i pretenzije?
"Da li će Milan Knežević konačno stisnuti petlju i srušiti vlast u Podgorici ili će i dalje samo da prijeti iz prazne puške i tako pribavlja jeftinu medijsku pažnju praveći alibi za neuspjeh.
Što ako arbitražni proces bude negativan po Zetu, da li će nesposobna vlast snositi odgovornost, oće li podnijeti ostavke ili proglasiti odcjepljenje i koridorom pruge Bar-Beograd pripojiti Zetu opštini Palilula jer ta opština makar ima svoje simbole a Zeta ne još", saopštio je Radonjić.
"Na kraju koristimo priliku da još jednom podsjetimo Zećane da smo od trenutka stvaranja Gradske opštine 2006. godine do momenta predaje vlasti Zetu transformisali iz Mjesne zajednice u okviru Podgorice do punopravne opštine, da smo njenu teritoriju, kroz lokalne odluke i zakon o teritorijalnoj organizaciji uvećali za preko 2 hiljade i 150 hektara i da smo u tom periodu uložili preko 70 miliona eura u direktne investicije u infrastrukturu", istakao je bivši predsjednik Gradske opštine Golubovci.
"Građani Zete, uporedite te rezultate sa onim što radi aktuelna nesposobna i neznavena vlast. Čak smo i mi očekivali više od njih", zaključio je svoje izlaganje Dušan Radonjić.
Na konferenciji je govorio i Mihailo Anđušić poslanik u Skupštini Crne Gore koji je ujedno i član Izvršnog odbora DPS Crne Gore. On je javnost je upoznao, da shodno odlukama partije a nakon neposrednog izbora predsjednika i potpredsjednika partije, uskoro kreće izbor partijskog rukovodstva i na lokalnom nivou.
"Opštinski odbor DPS Zete je krenuo u jedan demokratski proces koji za sobom nosi neposredan izbor partijskog rukovodstva. Ovaj proces će podrazumijevati i reoganizaciju i izbor svih ostalih organa partije na lokalnom nivou – izvršnog i opštinskog odbora, kao i mjestnih odbora. Stoga, pozivamo sve partijske aktiviste da se uključe u proces reorganizacije partije koji će rezultirati njenom postavljanju na još viši nivo. Sasvim sigurno da će navedene aktivnosti donijeti novu energiju, osnažiti partiji kako bismo se na još učinkovitiji način i u narednom periodu boriti za dobrobit i interese građanki i građana Zete", naglasio je Mihailo Anđušić.
Komentari