“Aktivnosti su fokusirane na pružanje podrške djeci, učenicima od drugog do petog razreda, u savladavanju vještina čitanja i pisanja”, saopštili su iz “Impulsa”.
Uz pomoć nastavnog osoblja i psihološkinje škole, izvršena je identifikacija djece koja imaju teškoće u savladavanju ovih vještina, te su formirane četiri grupe, od po desetoro djece, kojima se pruža podrška, dva puta mjesečno, po dva školska časa. Podršku djeci pruža četvoro studenata psihologije, prema posebno urađenom programu rada.
“Odgovarajući didaktički materijal pripremljen od strane nastavnog osoblja mi je pomogao prilikom planiranja aktivnosti. Do sada sprovedene projektne aktivnosti su, generalno gledano, veliki poduhvat kojim se stvara izuzetno pogodan ambijent za inkluziju i integraciju djece iz ranjivih kategorija”, kazao je Radovan Suknović, jedan od angažovanih studenata.
Kako je istakao, uprkos određenim barijerama koje usporavaju proces obrazovanja ove djece, a koje polaze iz životnog konteksta svakodnevice, organizovan i sistematičan pristup svakako daje rezultate.
Projekat je podržan u okviru ReLOaD2 programa, koji finansira Evropska unija, a sprovodi UNDP u partnerstvu sa lokalnim samoupravama, među kojima je Opština Nikšić.
Komentari