Međunarodni dan sreće ustanovila je Generalna skupština UN nacija 12. jula 2012. godine, a ima za cilj da prepozna važnost sreće i blagostanja kao univerzalnu težnju čovječanstva.
Tog dana širom svijeta se organizuju razni događaji, aktivnosti i inicijative u cilju promovisanja sreće, radosti i pozitivnosti. Cilj je da se među pojedincima, zajednicama i vladama podigne svijest o važnosti sreće u svakodnevnom životu.
Međunarodni dan sreće obilježava se i objavljivanjem izveštaja UN o sreći u svijetu, koji pruža podatke o sreći širom svijeta i istražuje faktore koji doprinose blagostanju.
Prema anketama, formula za sreću kombinuje aktivnosti na otvorenom, kontakt sa prirodom i međuljudska komunikacija.
U rezoluciji Generalne skupštine UN usvojenoj 2012. godine navodi se da je potraga za srećom osnovni cilj čovječanstva.
"UN prepoznaju sreću i blagostanje kao univerzalnu težnju i vjeruju da sreću treba uzeti u obzir i kao politički cilj. Međunarodni dan sreće ima za cilj da osvijesti ljude širom svijeta o važnosti sreće u njihovim životima", navodi se u rezoluciji.
UN su 2015. godine pokrenule 17 ciljeva održivog razvoja kako bi živote ljudi učinile srećnijim.
Njegovi glavni razvojni ciljevi su iskorijenjivanje siromaštva, smanjenje nejednakosti i zaštita planete.
U jednom od izvještaja UN o sreći, stanovništvo se poziva da sreću podijeli sa prijateljima i porodicom, da se izrazi zahvalnost, da se drugi učine srećnim i ispunjenim u životu, sve to u cilju da to svakome postane svakodnevna navika.
Komentari