Kako je portalu Pobjeda saopštio Erićev advokat Stefan Jovanović, njegov branjenik tvrdi da u spornom periodu nije bio u Crnoj Gori.
“Erić je sarađivao, iznio je odbranu i odgovarao na pitanja tužioca.Pojasnio je da u vrijeme izvršenja krivičnog djela nije ni bio u Crnoj Gori. Objasnio je preko kog graničnog prelaza je došao u Crnu Goru 6. avgusta 2023. godine, kako bi prebacio svog prijatelja i istog dana se vratio Srbiju, takođe detaljno objašnjavajući kada i preko kog graničnog prelaza je prošao”, rekao nam je Jovanović.
Erić je, dodaje Jovanovič, predložio tužilaštvu da od granične policije pribave podatke o ovim navodima. Istakao je i da je dao šifru od telefona radi vještačenja.
Erić je po međunarodnoj potjernici, raspisanoj od NCB Interpol Podgorica, uhapšen 13. oktobra prošle godine na aerodromu u Stokholmu dok je pokušavao da se ukrca na let za Beograd.
Ministarstvo pravde Crne Gore je 19. oktobra 2023. godine od Ministarstva pravde Kraljevine Švedske zatražilo izručenje državljanina Republike Srbije Erića radi krivičnog gonjenja zbog krivičnih djela kriminalno udruživanje, teška krađa i sprečavanje dokazivanja.
Kako je ranije saopšteno, molba za izručenje je poslata i redovnim putem i preko NCB Interpola Podgorica.
U kopanju tunela ispod Višeg suda u Podgorici, učestvovali su, kako je saopštila crnogorska policija, Veljko Marković (32), Milan Marković (53), Dejan Jovanović (30) i Vladimir Erić (32), državljani Srbije. Osim Erića, ostali osumnjičeni još izmiču organima pravde.
Paralelno je uhapšena i grupa crnogorskih državljana, koji su okrivljeni za logistiku i pomaganje učiniocima nakon izvršenja krivičnog djela. Međutim, svi oni su oslobođeni odlukama crnogorskog Vrhovnog suda.
Izvor:Pobjeda
Komentari