Kao i protiv Njemačke, i danas je bilo mnogo muka u napadu od početka. Tanja Ivanović je brzo napravila dvije greške, nije bilo opasnosti sa bekovskih pozicija, pa se sve svodilo na guranje lopte na crtu i pokušaje da se izbore sedmerci.
Uvodna tri gola su i postignuta iz penala, a prvi iz igre tek u 12. minutu, kada je Dijana Mugoša sjajnom “kokicom” smanjila na 5:4.
Tada je Tatjana Brnović dobila prvo isključenje, a potom zbog ulaska na teren kao osma i drugu dvominutnu suspenziju, što je tim Dragana Adžića sjajno iskoristio i poveo 8:4 u 17. minutu.
Bojana Popović je uzela tajm-aut, nakon čega je njen tim zaigrao bolje u napadu, pogotovo kada je igra sa po dva beka i pivotkinje. Zahvaljujući tome je i prišao na 10:11 na malo više od četiri minuta do poluvremena, golom Matee Pletikosić iz sedmerca.
Dva minuta prije toga, preživljen je i veliki strah – nakon starta Brnovićeve nad Tamarom Mavsar, francuske sudije Karim i Rauf Gasmi su gledali snimak, ali nisu pokazale igračici Krima treće isključenje, samim tim i crveni karton.
Nažalost, uslijedili su izgubljena lopta i promašen šut Mugoše sa desnog krila, što je “dežela” iskoristila i na odmor otišla sa plus tri (14:11).
Možda bi razlika bila i veća da Atingre nije imala čak 11 odbrana, četiri više od Amre Pandžić i Maje Vojnovič zajedno.
Na početku 2. poluvremena, Jelena Despotović je iznudila sedmerac, Pletikosićeva ga iskoristila za 12:14, ali je Slovenija brzo vratila rekordnih plus četiri (16:12).
Na 17:14 je izvanredno reagovala Atingre i odbranila sedmerac Ani Gros i zicer Alji Varagić dok je na dvominutnom “hlađenju” bila Mugoša, a na 18:15 joj je uzvratila Pandžićeva i zaustavila penal Pletikosićeve, pa šut Despotovićeve.
Bilo je jasno da vrijeme nije saveznik “lavica”, a kada je Tjaša Stanko povisila na 20:15 na 17 minuta do kraja bilo je jasno da je Pariz jako daleko.
Nakon tajm-auta su dva brza gola dale Grbićeva i Despotovićeva, ali je to bilo sve, a Slovenija otišla na nedostižnih plus šest. Crna Gora u ovom sastavu nije mogla da se domogne Olimpijskih igara, pa ćemo prvi put nakon 14 godina i 17 uzastopnih velikih takmičenja nekog drugog gledati na terenu 40X20 metara.
Falile su povrijeđene Đurđina Jauković, Đurđina Malović, Ivana Godeč i Jelena Vukčević, ali i Milena Raičević, koju je selektorka obrisala kao gumicom kada ju je Budućnost suspendovala. Ni to što igra odlično u Rapidu, ni što nema bekova u rotaciji, nisu joj bili aduti da se vrati. Možda Crna Gora ni sa njom ne bi izborila Igre u Parizu, ali bi im bila makar za nijansu bliže…
Crna Gora – Slovenija 26:30 (11:14)
Noj-Ulm – “Ratiofarm arena”. Gledalaca: 1.300. Sudije: K. Gasmi i R. Gasmi (Francuska). Sedmerci: Crna Gora 10 (8), Slovenija 4 (2). Isključenja: Crna Gora 10, Slovenija 10 minuta.
Crna Gora: Rajčić, Atingre (14 odbrana i dva sedmerca), Marsenić, Pletikosić 6 (4), Mugoša 6 (3), Ćorović, Popović, Ivanović 1, Brnović 4, Bulatović 1, Klikovac, Despotović 2, Pavićević, Kepić, Grbić 4, Vukčević.
Slovenija: Vojnovič (sedmerac), Pandžić (11 odbrana i sedmerac), Klemenčič 1, Gros 7 (1), Omoregi 4, Marković, Sprajcer, Stanko 7, Abina, Mavsar 4 (1), Ljepoja 4, Varagić 3, Lazović, Svetik, Hrvatin, Abina.
Izvor: RTCG
Komentari