Andrija Mandić , branitelj Jugoslavije koji je dao sve od sebe da oslobodi Dubrovnik.
Od “ustaša”, frižidera, televizora u boji i druge bijele tehnike,
Ubica, pljačkaš I palikuća, a od nedavno predsjednik Skupštine Crne Gore.
U demokratskim državama, šef parlamenta treća je najviša dužnost u državi, pišu hrvatski mediji o crnogorskom predsjedniku Parlamenta.
Kada razgovarate sa Andrijom Mandićem, na njegovom licu ćete primjetiti da se ponosi četničkom titulom, ali isto tako zna da nije ona izvjestan teret u razgovoru sa zapadnim državnim dužnostima.
Mandić se radije u Beogradu sastaje sa Vladimirom Putinom i svojim mentorom Aleksandrom Vučićem, ili dragim prijeteljem Predsjednikm Miloradom Dodikom.
Mandić nosi brojna odlikovanja.
-Patrijarh srpski Porfirije, koji ga je odlikovao Bijelim anđelom prvog stepena, dok ga je Vučić odlikovao Ordenom Srpske zastave prvog stepena.
Protiv Andrije koji je bio osuđen na 5 godina zatvora, u Crnoj Gori se još uvijek vodi ponovljeni sudski postupak za saučesništvo u državnom udaru.
Mandić dugo vremena nije htio da ustane na crnogorsku himnu.
Njegova politika se temeljila na najavi da će ukinuti crnogorsko priznanje Kosova, da u Srebernici nije bilo genocida, da se Crna Gora mora okrenuti Rusiji i istupiti iz NATO-a.
“Vojvodo zapovjedniče artiljerijske garde, dodjite u Dubrovnik i sve to recite majkama Nikole (18), Miha (19) i drugim ko je je je ubila minobacačka granata”
Politika je zaista kurva, ali je Mandić u Crnoj Gori njen najuspješniji sin, stoji u tekstu.
Bivši Presjednik Crne Gore Milo Đukanović, koliko god ga osporavali je diplomatskim razgovorima spasio Srbe iz Crne Gore surovih patnji, posebno zbog zločina počinjenog na Dubrovničkom ratištu.
Nako sporazuma sa Hrvatskom povodom nemilog događaja u Dubrovniku, desetine krivičnih prijava za ratne zločine završile su u fiokama hrvatskog Tužilaštva do dana današnjeg.
6. decembra 1991. godine od granatiranja je poginulo 19 ljudi, 60 je ranjeno, spaljena je biblioteka Međunarodnog univerzitetskog centra sa 20 . 000 knjiga i znatno oštećeno staro jezgro grada pod zaštitom UNESCO.
Za ratne zločine izvršene u Dubrovniku osudjene su do sada samo dvije osobe, bivši general JNA , Pavle Strugar I njemu podređeni komandant Miodrag Jokić i to pred međunarodnim sudom – Haškim Tribunalom.
Kažnjavanje za zločine osim što svjedoči o prihvatanju vladavine prava, obezbjeđuje istinsko suočavanje s prošlošću i spriječevanje da se ona ponovi.
Napad na Dubrovnik se ne smije zaboraviti. On će ostati crna mrlja Srba iz Crne Gore.
Da li je 10 000 optužnica za ratne zločnce Srba iz Crne Gore nešto što sledi?
Komentari