Na ovaj način, predsjednik Skupštine će ispoštovati Ustav, tu član 82 stav 12 kojim se imperativno određuje da Skupština 'bira i razrješava predsjednika i članove Vlade'”, napisao je Medojević na Fejsbuku.
Kaže da će predsjednik Skupštine, omogućavanjem rasprave o razlozima za razrješenje ministra pravde, dati "snažan doprinos napretku naših EU integracija koje posebno ističu značaj kontrolne funkcije Skupštine i transparentnosti u vršenju javnih funkcija".
"Imajući u vidu da je ministar pravde u više navrata bio u središtu javnih siandala i optužbi za korupciju (kao u slučaju davanja azila turskom narko bosu Čamgozu, i deportacije poslovnog partnera predsjednika Vlade i optuženog svjetskog prevaranta sa kriptovalutama Koreanca Do Kvona i sl), pozivom na sjednicu parlamenta, predsjednik Skupštine će dati svoj doprinos i napretku u najtežim poglavljima 23 i 24, bez čijih zatvaranja nema nastavka EU integracija", dodaoj Medojević.
"Na kraju, kao najiskusniji parlamentarac koji je i sam bio više godina jedan od lidera opozicije, dobro zna da se snaga i vitalnost parlamentarne demokratije mjeri snagom i vitalnošću opozicije, a ova aktuelna opozicija je ubjedljivo najslabija i najkonfuznija u istoriji crnogorskog parlamentarizma, i treba osnažiti svaku njihovu inicijativu i dati im priliku da na sjednicama parlamenta i kroz kontrolna i konsultativna saslušanja kritikuju Vladu", dodaje lider PZP-a.
Ukazuje i da javnost zaslužuje čuti razloge zbog čega premijer "predlaže razrješenje svog, do juče najbližeg saradnika", kao i odgovore ministra.
"Imajući u vidu sve ove argumente, siguran sam da će predsjednik Skupštine pozvati ministra na sjednicu o njegovom razrješenju i tako dati svoj doprinos dobijanju IBAR-a i nastavku EU integracija", zaključio je Medojević.
Komentari