Milatović više nije predsjednik svih građana

Milatović više nije predsjednik svih građana

Činjenica da je predsjednik države dao otvorenu podršku jednoj izbornoj listi uoči vanrednih lokalnih izbora u Glavnom gradu predstavlja grubo kršenje državnih resursa i institucije predsjednika Crne Gore, kazao je za Adria Televiziju politički analitičar Srđan Vukadinović, dodajući da se Jakov Milatović više ne može zvati predsjednikom svih građana.

Vukadinović ocjenjuje da je otvorena podrška Jakova Milatovića jednoj izbornoj listi direktna zloupotreba institucije predsjednika države.

“Ne morate vi ništa iz kabineta predsjednika Crne Gore dati kada je u pitanju materijalna ili neka druga potpora, dovoljno je da imenom i prezimenom predsjednika svih građana dajete značajnu logistiku bilo kojoj listi. To predstavlja očiglednu zloupotrebu državnih resursa, i to je uobičajeno u Crnoj Gori”, kaže on.

Ovim činom, aktuelni predsjednik države je, kaže Vukadinović, izgubio kredibilitet kao predsjednik svih građana.

„On će se sada tretirati samo kao predsjednik jedne grupacije, u ovom slučaju Pokreta za Podgoricu, Građanskog pokreta URA i Pokreta za promjene. Ako ta lista bude katastrofalno prošla na predstojećim izborima, odnosno ako bude marginalizovana od strane drugih izbornih listi koje će povući veće biračko tijelo, onda se dovodi u pitanje njegov izborni kredibilitet”, rekao je on.

Racionalniji potez za Milatovića bio bi formiranje sopstvene političke partije, dodaje Vukadinović, te da koalicija sa Građanskim pokretom URA i Pokretom za promjene predsjedniku države neće donijeti bilo šta dobro.

“Koalicija sa URA-om ne donosi nikome puno dobroga ni puno izbornog kapaciteta: URA je na ivici cenzusa. Oni će vjerovatno preći cenzus, a onda će uslijediti priča puna hvalospjeva bez pokrića. Pri tome se neće znati izborni kapacitet ni Pokreta za Podgoricu, a još manje Pokreta za promjene koji je uzeo svega 0,66% na prethodnim državnim izborima”, ističe on.

Navodi i da je formiranje predizbornih koalicija karakter nedemokratskog društva.

“Postizborne koalicije su karakter demokratskog društva, gdje se tačno zna ko ima koliki izborni kapacitet, i sa koliko kapaciteta ulazi u formiranje buduće vlasti. Ovako, biće da je više vojske, a pri tome vrlo malo glasova. To će stvoriti nove probleme i vjerovatno biti generator novih kriznih situacija u postizbornim dešavanjima”, zaključuje Vukadinović.

I

Komentari

Komentara: (0)

Novi komentar

Komentari objavljeni na portalu Kodex.me ne odražavaju stav uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja.

Zabranjeni su: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne prijetnje drugim korisnicima, autorima čanka i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za članak.

Takvi komentari će biti izbrisani čim budu primijećeni.