Riječ je o domaćem telefonu sa domaćom cenom, istakao je Dejvis, koji se danas sastao sa premijerom Ivicom Dačićem.
"Naš plan je da se proizvode mobilni telefoni u Srbiji. Treba da odaberemo koji bi to bio telefon, koji model, po kojoj cijeni bi se prodavao sa 'Intelovim' softverom. Bio bi to svakako domaći telefon sa domaćim imenom", istakao je Dejvis u intervjuu za RTS.
Prema njegovim riječima, tehnologiju za kameru dizajnirali bi softverski inženjeri u Srbiji i svi bi od toga imali korist.
Kada je riječ o visini investicije, Dejvis je predočio da nije riječ o dolarima, već o podizanju i izgradnji kapaciteta, a u Srbiji konkretno o angažovanju domaćih stručnjaka, povećanju zapošljavanja i edukaciji.
"Sada pravimo planove, ali naš cilj je da to bude iduće godine. Sve se može odvijati veoma brzo, to smo već radili i u drugim zemljama. Srpske kompanije imaju kapaciteta da budu naši partneri u proizvodnji mobilnih telefona", rekao je Dejvis.
Potpredsjednik Vlade Srbije i ministar spoljne i unutrašnje trgovine i telekomunikacija Rasim Ljajić razgovarao je ranije danas sa Dejvisom o mogućnostima za širenje poslovanja korporacije Intel iz oblasti informaciono-komunikacionih tehnologija na srpskom tržištu, javlja Tanjug.
Dejvis je istakao da je jedan od planova ove kompanije vezan za učešće u programima edukacije nastavnika osnovnih škola u Srbiji, koji bi bili realizovani u saradnji sa nadležnim državnim institucijama, navodi se u saopštenju ministarstva.
Dejvis je tokom razgovora informisao Ljajića i o namjeri svoje kompanije, da najkasnije do kraja drugog kvartala iduće godine, u Srbiji započne sklapanje mobilnih telefona sa tehnologijom Intel, koji bi bili prodavani na domaćem tržištu, ali i izvoženi u države u regionu, kao i zemlje sa kojima Srbija ima zaključene sporazume o slobodnoj trgovini.
Kompanija Intel prisutna je u Srbiji od 2011. godine i trenutno u svom razvojnom centru u Beogradu zapošljava 22 stručnjaka.