Kako je pojašnjeno na konferenciji za medije putem Tviter naloga @cgtvituje građani će moći da se direktno uključe i komuniciraju unutar Crne Gore.
Projekat će se sprovoditi 24 sedmice a putem njega će, u narednih šest mjeseci, tvitovati različiti korisnici, prenosi RTCG.
Prema riječima izvršnog direktora CDT-a, Dragana Koprivice, šira javnost će imati priliku da upozna Crnu Goru na način kako je vide afirmisani stručnjaci iz različitih oblasti, stučnjaci koji su manje ili više poznati javnosti.
"Svakih sedam dana ćemo imati novog učesnika koji će nam saopštavati svoje stavove iz oblasti koju poznaje, šta je dobro, ali i koji su problemi, a svi partneri će pokušati da zajedno, u saradnji sa institucijama, utiču na njihovo rješavanje", kazao je Koprivica.
Šef Sektora za demokratsko upravljanje Kancelarije UNDP-a, Sanja Bojanić kazala je da je praksa pokazala da se društvene mreže, uključujući Tviter, mogu uspješno staviti u funkciju razvoja i rane detekcije problema.
"Društvene mreže mogu poslužiti kao sredstvo komunikacije u kriznim situacijama, kao sredstvo koje može pojednostaviti i olakšati interakciju građana sa institucijama, ali i kao generator i akcelerator društvene inicijative i aktivizma, odnosno povezivanja ljudi u svrhu zajedničkog djelovanja i rješavanja društvenih problema", navela je Bojanić.
Projekat je inspirisan inicijativom Kuratori Švedske.
U decembru 2011. godine, Švedska je postala prva država na svijetu koja je zvanični nalog na Tviteru predala građanima u ruke. Svake sedmice nova osoba tvituje sa naloga @sweeden i tako dijeli sa pratiocima naloga mišljenje, priče i informacije koje su povezane sa Švedskom. Taj nalog trenutno ima 67 hiljada pratilaca.