On je komentarišući optužbe crnogorske vlasti na njegov račun kazao za TV Vijesti da je u Crnoj Gori uvijek bio dočekan prijateljski.
"Meni je žao što izvjestan makijavelizam postoji u politici i javnosti, a da ne postoji u stvarnosti. Sa predsjednikom parlamenta Rankom Krivokapićem imam prijateljsku komunikaciju svih godina dok su postojale varnice između njega i predsjednik države Filipa Vujanovića. Takvu komunikaciju imam i sa Vujanovićem i sa Svetozarom Marovićem, pa i sa Đuaknovićem sa kojim sam se prije nekolikiko dana u krajnje prijateljskom tonu susreo na Mikejskoj konferenciji“, istakao je Tadić.
Na pitanje da li biznismen Stanka Subotića vidi kao vezivno tkivo u aktuelnim odnosima srpske i crnogorske vlasti, Tadić je rekao da će se to vidjeti na kraju sudskog procesa koji se vodi protiv njega zbog šverca cigareta.
"Odgovorio bih na to pitanje da znam jasan odgovor. A odgovor ćemo dobiti na kraju procesa koji se voditi protiv Stanka Subotića vazano za šverc cigareta. Ja ne znam da li je kriv ili nije, to će utvrditi sud, ali strukturu i prirodu odnosa između njega i novih vlasti vidjećemo na kraju procesa“, dodao je on.
Dobrica Ćosić je u Piščevim zapisima citirao pismo u kojem je svojevremeno mitropolitu Amfilofiju napisao da je ideologija srpske crkve "vulgarno četnički antikomunistička“ i u njemu optužuje crkvu da revanšizmom nastavlja građanski rat. Tadić je kazao da je takvih vladika bilo u Srpskoj pravoslavnoj crkvi, te da ih ima i danas.
"Međutim, tu vrstu ideologije mitropolit Amfilohije nikada nije zastupao, ali jeste u političkom smislu bio podrška ravnogorskom pokretu“, naglasio je Tadić, prenosi portal CdM.
Pod isti politički kišobran Vojislava Koštunice u više navrata crnogorski premijer Milo Đukanović stavio je i ubistvo urednika Dana Duška Jovanovića rekavši da su ga ubili oni koji su ga najviše koristili dok je bio živ. Tadić je kazao da bi istražnim organima u Crnoj Gori dostavio sve informacije vezane za taj slučaj, kada bi ih posjedovao.
"Nažalost, nijesam nikada vladao bilo kakvom informacijom koja bi bila od koristi. Nažalost, jer ubistva novinara nijesu samo zverstvo ili zločin sam po sebi, već rušenje demokratskog poretka i budućnosti svake zemlje. Tu odgovorsnot imamo i mi kada je u pitanju Slavko Ćuruvija, Milan Pantić, Dada Vujasinović. Ali tu odgovornost imate i vi u Crnoj Gori kada su u pitanju ubistva novinara u vašoj državi, bacanje bombi na redakciju Vijesti i fizički napadi na novinare. Sa takvom politikom i takvim odnosom prema novinarstvu i medijima, naša društva nigdje neće stići u budućnosti“, zaključio je Tadić.