Internet je jedna vrsta sredstva javnog informisanja i to se odnosi i na njega - rekao je Đurđević Tanjugu.
On je precizirao da izborna tišina znači da učesnici u izbornoj kampanji ne mogu putem medija slati političke poruke i objavljivati svoje programe, a trajaće od ponoći do zatvaranja biračkih mjesta 16. marta u 20 sati.
Predizborna tišina je propisana Zakonom o izboru narodnih poslanika.
Tokom tog perioda zabranjeni su izborna propaganda preko sredstava javnog informisanja, održavanje javnih skupova i objavljivanje procjena izbornih rezultata, slanje poruka biračma i postavljanje propagandnog materijala stranaka na udaljenosti manjoj od 50 metara od biračkog mjesta.
Od četvrtka u ponoć elektronskim medijima će biti zabranjeno da na bilo koji način propagiraju izborne liste, kandidate ili stranke koje učestvuju na izborima, da iznose procjene rezultata izbora, a za nepoštovanje zabrane Zakon je predvidio kazne.
Poštovanje izborne tišine obavezuje i pisane medije što znači da je zabranjeno oglašavanje izbornih lista u oglasnim porukama, objavljivanje njihovih oznaka, slogana, imena, lika, glasa, ličnih svojstvava kandidata, SMS poruka, anketa, telefonskih uključenja.
Ono što nije zabranjeno jeste objavljivanje informacija i oglasnih poruka nadležnih republičkih organa i nevladinih organizacija kojima se građani upućuju u koje vrijeme i na koji način mogu da glasaju, kao i procjene odziva birača, odnosno izlaznosti na izbore.
U izbornom danu dozvoljeno je objavljivanje izvještaja o tome kada su i gdje glasali nosioci i kandidati sa lista, a njihove izjave se mogu objavljivti tek po okončanju izborne tišine, prenosi Tanjug.