Na jednu stolicu u zakonodavnom domu juriša 12 stranačkih predstavnika.
Ovo će biti deseti parlamentarni izbori od uvođenja višestranačja. Čak sedmi put građani Srbije izlaze na birališta prije roka. Pravo glasa imaju 6.765.998 birača koji su raspoređeni na 8.262 mjesta u centralnoj Srbiji i Vojvodini, plus 90 lokacija na Kosovu.
Birališta su otvorena od sedam sati, a biće zatvorena u 20 sati. Prve nezvanične rezultate RIK i CeSID saopštiće između 21.30 i 22 časa. Konačni će biti poznati do 20. marta u 20 časova. Krajnji rok za raspodjelu mandata je 30. mart, a parlament mora biti konstituisan do 19. aprila.
Dijaspora će glasati na 35 mjesta u 20 država. Iako se pretpostavlja da ima oko četiri miliona Srba u pečalbi, za glasanje se prijavilo nešto više od tri hiljade građana.
U ponudi na glasačkom listiću svjetloplave boje štampanom u 32 jezičke varijante nalaze se liste: „Aleksandar Vučić - Budućnost u koju vjerujemo“, "Ivica Dačić - SPS-PUPS-JS“, DSS, LDP, SVM, SRS, URS, „Sa DS za demokratsku Srbiju“, "Dveri - Boško Obradović“, SDA Sandžaka - dr Sulejman Ugljanin, "Boris Tadić - Nova demokratska stranka - Zeleni, LSV - Nenad Čanak, Zajedno za Srbiju, VMDK, Zajedno za Vojvodinu, Demokratska levica Roma“, "Treća Srbija“, „Crnogorska partija“, "Lista nacionalnih zajednica - Emir Elfić“, "Dosta je bilo - Saša Radulović“, "Koalicija građana svih naroda i narodnosti (RDS - SDS)“, "Patriotski front - Dr Borislav Pelević“, "Ruska stranka“, "Partija za demokratsko delovanje - Riza Halimi“.
Osim u državnim institucijama, građani će glasati i u 705 privatnih objekata. Republička izborna komisija iznajmila je kuće i kafane, a vlasnici dobijaju po 5.000 dinara.
Od 19 lista sedam je manjinskih. Od 3.020 kandidata, 1.087 je žena.