Za svrhu kojoj je namijenjen, steznik ne može da bude komotan, a tako pripijen uz tijelo, pritiska želudac i crijeva, onemogućava da normalno rade. Nelagodnost u stomaku, nadutost i gasovi, najčešće su posljedice kada se svakodnevno nosi ovakav donji veš, prenosi Super žena.
Zbog otežanog pokretanja dijafragme, žene koje ga nose su prinuđene da plitko dišu, a tako ne unose dovoljno vazduha. Takođe, često odlažu odlazak u toalet, jer im je komplikovano da se namještaju, a pritisak koji se stvara, utiče na mokraćnu bešiku. Posljedica je otežano mokrenje i pošto prestanu da nose steznik.
Sjedenje u njemu stiska nerve, pa se često javljaju trnjenje, ukočenost i bolovi u nogama. Može da dođe do otežane cirkulacije i stvaranja krvnih ugrušaka. Dame koje su genetski tome sklone, koje imaju probleme sa krvotokom, mogu da dobiju proširene vene i da uspore kretanje limfe, što se manifestuje otokom zglobova.
Mišići pritisnuti steznikom takođe trpe, nema mišićnog tonusa koji je neophodan za pravilno držanje tijela. Tijesan donji veš povećava i sklonost ka infekcijama, jer zadržava vlažnost na koži. O ovome bi posebno trebalo da vode računa gojazne osobe, dijabetičari i osobe koje se pojačano znoje.
Međutim, budući da mnoge dame nisu spremne da se odreknu steznika, stručnjaci savjetuju da ga ne nose svakodnevno, već povremeno. Takođe, važno je i da biraju model koji se nigde ne usijeca u tijelo i može da se obuče i skine bez napora.