Miščević je rekla da "te reforme mogu imati onaj tempo koji je vođen članstvom, ali prije svega mjerom naših mogućnosti" i da Srbija pokušava da, koristeći iskustva drugih država članica EU, ubrza tok reformi, koje su velike, obimne, brojne, skupe, teške i dugotrajne.
Šef pregovaračkog tima je za RTS kazala da većina standarda, pravila i prava EU mora u potpunosti biti prihvaćeno, "čak i stvari koje u Srbiji ne mogu da budu primijenjene tipa zaštita ribarskih zona", iako ta zemlja nema izlaz na more.
Miščević je ukazala da, sa druge strane, nije moguće, na primjer, u oblasti zaštite životne sredine sve uraditi do momenta ulaska u EU, jer je izmjena i primjena tih standarda skupa i dugo traje, pa se pravi plan kada će biti moguće uvesti te standarde.
Ona je naglasila da je u pregovaračkom procesu sve važno, ali da "zapravo smo mi najvažniji, mi smo mjera" i da se u ovom trenutku, prema istraživanju javnog mnenja, 64 odsto građana izjasnilo za reforme, što je značajna osnova i podsticaj za svaku buduću vladu.
Izvor: Telegraf.rs