Na svih 6 mjernih stanica od ušća Une do granice sa Srbijom Sava je opala za 15 do 45 centimetara.
Ni na jednom mjestu u Hrvatskoj ne važi više vanredno stanje. Na većini stanica su i dalje na snazi vanredne mjere (niži stepen opreza), a na dvije stanice samo redovne mjere.
Ispostavilo se da vode koje su Savi predale Una i Sana nisu ni izbliza onakve kao kada su poplave pravili Vrbas i posebno Bosna, prenosi B92.
Dio opadanja prouzrokovan je i pucanjem bedema i na hrvatskoj (u subotu) i na bosanskoj strani (u utorak), čime se dio vode razlio po poljima, ali i ugrozio brojna sela na obje strane.
Upravo zbog izlivanja sa slavonske strane sada je pritisak na liniju Morović – Bosut, na zapadnom obodu Srema. Zbog istog talasa pod vodom je Jamena, najzapadnija tačka Srbije u Sremu, koja je manje od 5km od mjesta gdje je odbrana popustila.
Izostanak trećeg talasa značio bi da ako drugi talas Save, koji danas dolazi do Beograda, stigne do ušća prije nego vrh talasa Dunava, najveća opasnost prolazi.
Problem bi mogao da načini Dunav, ukoliko vrh njegovog talasa, koji bi bio viši od Save, stigao do Beograda prije, jer bi to napravilo neku vrstu zida od koje bi se savska voda odbila i onda bi mogla da nastavi da ugrožava obale.
Podsjetimo, u Hrvatskoj su do sada evidentirane dvije žrtve poplava.