Zamjenik tužioca za organizovani kriminal Saša Ivančić rekao je da se presretnuta SMS komunikacija može objasniti zapljenjenim šifrarnikom iz koga se vidi da je Pandrc koristio ime Ronin, Cajić ime Jorgos, a Martinčić ime Bond, prenosi Blic.
Tužilac je napomenuo da je SMS komunikacija jasna nakon svjedočenja svjedoka saradnika i presretnutih telefonskih razgovora.
Suđenje je zakazano za cijelu ovu sedmicu.
Šarić je prilikom prvog pojavljivanja pred sudom 24. marta rekao se ne osjeća krivim ni pojednoj optužnici, niti po jednoj tački kao i da droga koja je zaplijenjena nije njegova.
On tada nije želio da detaljno iznosi odbranu, a njegov advokat Radosalv Baćević je pojasnio da to neće učiniti dok sud ne odluči o njihovom predlogu za se iz spisa predmeta izdvoje dokazi za koje Šarićeva odbrana smatra da nisu pribavljeni u skladu sa zakonom, kao što su prisluškivani razgovori.
Iako je po šest spojenih optužnica optuženo ukupno 36 članova Šarićeve grupe, na optuženickoj klupi Specijalnog suda u Beogradu su osim Šarića još devet optuženih, pošto je još njih 14 u bjekstvu, devet je priznalo krivicu, a trojica su dobila status svjedoka saradnika.
Na optuženičkoj klupi su Šarić, Nikola Dimitrijević, Željko Vujanović, Miloš Cajić , Borislav Tunjić, Nikola Dimitrijević, Zzivko Sibinski, Boban Stanojković, Marko Dabović i Mišić Aleksandra.
Kako piše Blic u aprilu prošle godine u Speciajlnom sudu u Beogradu je krenulo objedinjeno suđenje Šarićevoj grupi po šest optužnica zbog šverca više od ukupno 5,7 tona kokaina iz Latinske Amerike u zapadnu Evropu tokom 2008. i 2009. godine.
U bjekstvu su još Rodoljub Radulović zvani Miša Banana, Goran Soković, Marko Pandrc, Nenad Novaković, Boško Nedić, Darko Tošić, Darko Gazdić, Milovan Milovac, Bojan Stanojković, Petar Obradović, Marko Račić, Vladimir Račić, Mihajlo Đoković i Nebojša Sretenović.
Za njima je raspisana Interpolova potjernica.
U drugom postupku, koji se nastavlja 14. maja Sariću se sudi za pranje 22 miliona evra u Srbiji, kupovinom preduzeća, parcela, hotela...