Tridesetdevet hiljada gledalaca na tribinama stadiona u Kuritibi pravilo je sjajnu atmosferu iako nijesu uživali u fudbalu. Publika je veću podršku pružala Nigerijcima, bili su protiv defanzivne igre Irana, što je razumljivo, ipak je to Brazil.
Prvo poluvrijeme meča, ka i ostatak utakmice, bilo je najslabije u dosadašnjem dijelu Svjetskog prvenstva. Golova nije bilo, niti većih prilika, 0:0 na poluvremenu je bilo jedino u meču između Meksika i Kameruna.
Nigerija je imala više loptu u svom posjedu, 67 odsto, ali nije uspjela da to konkretizuje pogotkom.
Odličan start utakmice za Nigeriju koja je u prvih 10 minuta stvorila nekoliko šansi. Prvu prliku imao je Mozes, ali je njegov šut odbranio Hagigi. Potom je probao i fudbaler Lacija Onazi, ali lopta je prošla pored gola.
Iran je samo jednom zaprijetio u prvih pola sata, i to iz prekida, ali je lopta otišla daleko od gola. Osim toga, nijesu napravili ništa konkretno, njihove akcije nijesu trajale dugo, nerijetko su svi bili na svojoj polovini, čekajući grešku protivnika.
U 29. minutu, iskusni Džozef Jobo je zamijenio Obaobonu, koji nije bio u stanju da nastavi meč jer se povrijedio prilikom nezgodnog doskoka. Ovo je treći Mundijal za Joba, kao i za golmana Enejamu, koji su se tako pridružili Džej Džej Okoči i Nvakouu Kanuu.
Zanimljiv pokušaj Muse minut kasnije iz slobodnog udarca sa skoro 30 metara. Dok su svi očekivali centaršut, želio je da iznenadi golmana Irana, koji je bio oprezan i poslao loptu u korner.
Prvu pravu opasnost pred golom Nigerije Iranci su stvorili u 33. minutu, takođe nakon prekida. Gokanedžad je bio najviši u skoku na prvoj stativi poslije kornera s desne strane, ali je Enijama odlično intervenisao.
Do poluvremena nije bilo prilika, samo dva pokušaja Nigerijaca iz daljine, ali su bili više nego neprecizni.
Prvi šut iz igre Iranci su uputili u petom minutu nastavka, kada je Gokanedžad lijevom nogom probao izvan šesnaesterca, ali nije pogodio okvir gola.
Selektor Nigerije Stiven Keši pojačao je napad u drugom poluvremenu. Prvo je u igru uveo Šolu Ameobija umjesto, Mozesa, a potom je ušao i Odemvingi, koji je zamijenio Azizija. Ipak, ni to nije donijelo promjenu rezultata, Afrikanci nijesu uspjeli da probiju bedem Irana, imao je Odemvinge odličnu prilku, uštopovao je loptu ramonom, a potom opalio iz voleja, ali mu je dosuđeno igranje rukom.
Karlos Keiroš je prvu izmjenu napravio u 77. minutu, kada je Deđaga ustupio mjesto Jaharbašu, a kasnije je priliku da zaigra dobio Šođei.
Nigerija je bez pobjede u posljednjih pet mečeva, dok Iranci nijesu poraženi u posljednjih 15. Zanimljivo, Iran je prije današnjeg meča, primio gol na svakoj od devet utakmica na svjetskim prvenstvima.
U istoj grupi, sinoć je Argentina bila bolja od Bosne i Hercegovine (2:1). (rtcg.me)