Šapić: Greškom nisam naveo izvor
Šaoić se oglasio na Tviteru

Doktorat na provjeri

Šapić: Greškom nisam naveo izvor

Funkcionera DS-a Aleksandar Šapić odbacio je tvrdnje da je njegov doktorat plagijat, i kazao da je nenamjerno propustio da navede izvor u svom doktoratu. Nakon što je grupa autori, koja je analizirala doktorata ministra Stefanovića i Miće Jovanovića, na sajtu Peščanika objavili da je disertacija funkcionera DS Aleksandra Šapića u pojedinim delovima plagijat, Šapić se oglasio preko svog Tviter naloga.

"Notorne činjenice su da nikada ništa nelegalno i nemoralno nisam uradio kroz čitavu svoju životnu karijeru, bila ona sportska, školska, univerzitetska ili politička, tako ni plagirao kako kažu autori "Peščanika", "Drsko", moju doktorsku disertaciju", naveo je Šapić na Tviteru.

On kaže da je nenamjerno u doktoratu  propustio da navede izvor.

"Tu grešku mogu da priznam i za nju da se izvinim stručnoj i svakoj drugoj javnosti. Sve ostalo u presudi "prijekog suda Peščanika" toliko je zlonamerno, ostrašćeno i neistinito da ne želim da učestvujem u bilo kakvoj drugoj diskusiji", zaključio je Šapić, prenosi B92.

Autori koji su analizirali Stefanovićev doktorat odbranjen na Megatrendu - docent Univerziteta u Notingemu dr Uglješa Grušić, vanredni profesor na Univerzitetu Istočni London dr Branislav Radeljić, doktorant na Londonskoj školi ekonomije i političkih nauka Slobodan Tomić, kao i docent na Pravnom fakultetu u Notingemu Marko Milanović, koji je pokrenuo slučaj doktorata Miće Jovanovića, analizirali su i rad Šapića.

U tekstu objavljenom danas na Peščaniku, autori ističu da su do disertacije došli nakon tri mjeseca čekanja, a koja je tražena u isto vrijeme kad i rad ministra Stefanovića.

Disertacija Aleksandra Šapića naslovljena je "Karakteristične aktivnosti marketing odnosa u funkciji interesa individualnih potrošača", a odbranjena je 2012. na Fakultetu za poslovni i industrijski menadžment Univerziteta Union.

Kako tvrde autori članka, pojedini djelovi rada su samo obični i doslovni prevodi. Kao primjer su naveli djelove iz knjige Jobber i Lancaster, dostupne na internetu, preko Google Books. Iz te knjige su, kako tvrde, preuzete reference, tabele, pa i prevedene kineske poslovice.

Komentari

Komentari objavljeni na portalu Kodex.me ne odražavaju stav uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja.

Zabranjeni su: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne prijetnje drugim korisnicima, autorima čanka i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za članak.

Takvi komentari će biti izbrisani čim budu primijećeni.