I ovih dana stranci opsjedaju kamp "Grin" koji je smješten pored kanjona Tare. Iako je usluga vrhunska, poseban mamac je rafting od Brštanovice do Šćepan polja, preko atraktivnih brzaka Borovi, Varda, Ćelije, Vjernovica, Manita voda...
Za one kojima adrenalinske ture “ne leže”, preostaje uživanje u obližnjoj bukovoj i hrastvoj šumi. Kamp ima apartmane sa kupatilima, restoran, kuhinju, savardah, čak i mini streljanu. U apartmanima ima 60 ležajeva, podijeljenih u trokrevetne i dvokrevetne sobe. Domaćini tvrde da je 55 eura po osobi za tri obroka i rafting povoljna cijena za svačiji džep, a posebno stranaca.
"Najčešći su nam gosti iz Velike Britanije, kao i iz Novog Zelanda i Australije. Neki od njih su ovdje već godinama. Naravno da nam dolaze prijatelji iz Srbije. Kanjon Tare postao je svjetski hit, jer je samo minulog vikenda ovdje zanoćilo nekoliko nacija. Nije samo splavarenje razlog za njihov dolazak, nego i kanjoning, ali i posjete obližnjim selima", rekao je vlasnik kampa Neno Šipčić.
Na Tari svi uživaju. Koliko ljudi dnevno prođe kanjonom teško je znati, jer naviru iz Republike Srpske, Srbije, sa primorja i iz cijelog regiona. Tokom vikenda prođe i po hiljadu raftingaša dnevno, na stotine drugih ljubitelja prirode prolazi biciklima. Neki se veru uz uske planinske staze tražeći ljekovito bilje ili pečurke, a ima i onih koji “skoknu” do obližnjih sela, zakucaju na vrata uglednih domaćina i omrse se kačamakom ili cicvarom.
Inače, crnogorski Kolorado, kanjon rijeke Tare tek čeka invaziju sa raznih strana svijeta. Planeta će se preseliti u ovaj dragulj prirode. Tara je za rafting dugačka oko 82 kilometara, i počinje negdje kod mosta na Đurđevića Tari, a najprimamljivija je u svom posljednjem dijelu gdje se 22 buka “protežu” u rasponu od pet kilometara.
(RTCG)
Komentari