"Ovo udruženje je na takav način željelo da pokaže saosjećanje prema svima koji su patili u poslednjem ratu. Moguće je da nekoga to iritira, ali u multiverskom društvu u BiH to ne bi trebalo da smeta", rekao je Dodik novinarima u Banjaluci.
On je istakao da u RS nikome ne smetaju bilo kakva vjerska obilježja.
"Sve treba da bude riješeno na potpuno regularan način i ne znam zašto nevladino udruženje to ne smije da uradi. Ne smije da bude bilo kakvog inata, a krst treba da ostane na Zlatištu dok ne budu riješene proceduralne stvari", zaključio je Dodik.
"Podizanje Spomen krsta na Zlatištu nema veze sa izborima i najbolje je da se političari ni ne miješaju u to", izjavio je Branislav Dukić, predsjednik Saveza logoraša RS.
Komentarišući zašto je krst podignut baš u ovom trenutku, iz Saveza logoraša poručuju - to se jednom moralo dogoditi, a to jednom je upravo sada.
"Mi smo žrtve i nemojte nam određivati vrijeme kada ćemo to da podignemo", istakao je Dukić.
Ministar unutrašnjih poslova RS Radislav Jovičić rekao je danas da je policija obezbijedila pojačano prisustvo na Zlatištu kod Sarajeva, gdje je postavljen spomen-krst, da bi očuvala javni red i mir.
On je naglasio da drugi organi treba da odlučuju da li bi taj objekat trebalo da ostane na tom mjestu, u tom obliku, da li bi trebalo da se gradi neki drugi objekat, a da MUP samo odgovara na izazov pojačanih tenzija oko krsta na Zlatištu.
Na Zlatištu iznad Sarajeva 21. septembra postavljen je spomen-krst kao znak sjećanja na više od 6.500 ubijenih sarajevskih Srba, a od tada je dva puta pokušano njegovo rušenje, podsjećaju banjalučki mediji.
(B92)
Komentari