Ona je dodala da je za Hrvatsku važno da se Srbija drži evropskog puta.
"Mogu samo da kažem da izražavam saučešće Srbiji što na svojim ulicama ima poludjelog ratnog zločinca, umjesto da sjedi tamo gdje je sedio i gdje treba da sjedi", rekla ministarka novinarima u Osijeku - prenijela je Hrvatska radiotelevizija.
Upitana da li će Hrvatska diplomatija nešto preduzeti povodom političkog djelovanja lidera Srpske radikalne stranke, Vesna Pusić odgovorila je protivpitanjem: "Zašto bi hrvatska diplomatija nešto preduzela?".
Za izjavu predsjedničke kandidatkinje Hrvatske demokratske zajednice Kolinde Grabar Kitarović da bi, zbog Šešeljevih izjava, Hrvatska trebalo da pozove na konsultracije svog ambasadora u Srbiji, Pusić je rekla da ta izjava Kolinde Grabar Kitarović pokazuje određeno nepoznavanje, jer nije riječ o odluci Srbije, već Haškog tribunala.
Vesna Pusić je dodala da je izjava kanditakinje HDZ pokušaj korišćenja bilo čega u predizbornoj kampanji u Hrvatskoj.
Odluku Haškog tribunala da Šešlja zbog bolesti pusti na privremenu slobodu, ranije su kritikovali najviši hrvatski zvaničnici.
Predsjednik Ivo Josipović ocijenio je da je puštanje Šešlja primer neefikasnosti međunarodne pravde, dok je premijer Zoran Milanović ocijenio da bi Šešelj u svakoj zemlji bio osuđen.
Prvi miting SRS poslije povratka Vojislava Šešelja iz Haškog tribunala okupio je oko 3.000 ljudi, kojima je lider stranke rekao da će razbiti Haški tribunal.
(B92)
Komentari