Kako je danas saopštila uprava Roseljhoznadzora za Brjansku i Smolensku oblast, na međunarodnom putnom prelazu Novie Jurkoviči u Brjanskoj oblasti, na teritoriju Rusije nije pušteno 19 tona kivija uvezenog iz Srbije. Razlog za zabranu uvoza je bio nevažeći fitosanitarni sertifikat. Zbog toga je voće vraćeno u Srbiju, prenosi Tanjug.
Na kontrolnom punktu Krasnaja gorka u Smolenskoj oblasti na rusko-bjeloruskom pograničnom području spriječen je uvoz obranog mlijeka u prahu, zbog neodgovarajućeg atesta o kvalitetu.
"Zbog činjenice da preduzeće pošiljalac Zdravuška milk nije dostavilo garanciju bezbjednosti i kvaliteta, Roseljhoznadzor je donio odluku o vraćanju 20 tona proizvoda u Bjelorusiju", navedeno je u saopštenju, koje je prenijela je agencija Ria novosti.
Rusija je u avgustu na godinu dana zabranila uvoz niza prehrambenih proizvoda iz zemalja koje su joj uvele sankcije - SAD, EU, Kanade, Australije i Norveške. Na spisku zabranjenih proizvoda su govedina, svinjetina, živina, plodovi mora, voće, povrće, sirevi i mlječni proizvodi.
Ilustracija
Zbog nevažećih dokumenta
Rusija vratila 19 tona kivija iz Srbije
Ruska služba za veterinarski i fitosanitarni nadzor (Roseljhoznadzor) nije dozvolila ulazak 19 tona kivija iz Srbije zbog nevažećih dokumenta i 20 tona mlijeka u prahu iz Bjelorusije.
24. 12. 2014 - 19:35
Komentari objavljeni na portalu Kodex.me ne odražavaju stav uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja.
Zabranjeni su: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne prijetnje drugim korisnicima, autorima čanka i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za članak.
Takvi komentari će biti izbrisani čim budu primijećeni.
Komentari