- Pretražujemo stan kopilota u Diseldorfu kao i njegovu kuću u Montabauru gdje je osumnjičeni dio vremena živio kod roditelja - rekao je tužitelj Ralf Herenbrek.
Tužilaštvo u Dizeldorfu saopštilo je kako policija pretražuje lokacije gdje je živio Lubic kako bi pronašli ''osobne elemente koji mogu rasvijetliti činjenice''.
Kako javlja Daily Telegraph, policija je u stanu u okolini Diseldorfa navodno u četvrtak naveče pronašla nešto što tretiraju kao bitan trag koji bi mogao pomoć u otkrivanju motiva mladog kopilota, prenosi hrvatski 24 sata. Za sada nije poznato o čemu je riječ, jedino je sigurno da se ne radi o oproštajnom pismu.
- Pronašli smo nešto što ćemo odnijeti na testiranje. Ne možemo u ovom trenutku reći o čemu je riječ, ali moglo bi se raditi o vrlo značajnom tragu. Nadamo se da će nam objasniti neke stvari - izjavio je Markus Niesczery iz policije u Diseldorfu.
Patio za djevojkom
Policija koja istražuje nesreću došla je do nove teorije zašto je došlo do nesreće nakon četverosatnog pretraživanja Lubicevog stana, kojeg je dijelio s djevojkom.
Svjetski mediji javljaju da je mladi kopilot Andres Lubic vjerovatno prolazio kroz "privatnu krizu" u trenutku stravičnog pada Germanwingsova aviona. Andres (28) se borio s emocijama i depresijom nakon propale veze, navodi se u medijskim izvještajima. Šematski prikaz kako je izgledalo 13 minuta terora Daily Mail piše kako se vjeruje da je upravo to razlog zašto je avion Airbus A320 na letu iz Barselone za Diseldorf zabio u planinu pri čemu je poginulo 149 osoba. Lubic se trebao oženiti iduće godine, navode novinara koji se nalaze ispred Lubitzove kuće. Iako je bilo poznato da je Lubitz imao djevojku, niko od njemu bliskih osoba nije primijetio da nešto nije u redu.
Protokol avionske tragedije
Avion Džermanvingsa koji se sa 144 putnika i šest članova posade srušio u južnoj Francuskoj, krenuo je iz Barselone za Diseldorf u utorak, u 10:01 minut, sa 26 minuta zakašnjenja, navedeno je u protokolu tragedije, koji su juče objavili njemački mediji.
Avion je prethodno, u 06:48 minuta, krenuo iz Diseldorfa za Barselonu.
U avionu je bilo 122 putnika, a po slijetanju, nikakvi problemi nisu bili poznati, stoji u protokolu francuskih vazduhoplovnih vlasti.
Posle polijetanja, avion je u 10:31 minut dostigao visinu od oko 38.000 stopa, odnosno, oko 11.600 metara.
Francuski ministar saobraćaj Segolen Rojal rekla je, prenose mediji, da je avion tada započeo nedozvoljeno spuštanje.
Jedan od kontrolora leta pokušao je da upozori pilote Džermanvingsa, ali nije dobio odgovor, prenose njemački mediji djelove protokola, a "Bild" piše da je avion padao brzinom od 17,8 metara u sekundi.
U 10:35 minuta i dalje su bili bezuspješni pokušaji da se avion Džermanvingsa dobije na frekvenciji za hitne slučajeve.
Prema francuskim podacima, avion je u 10:40 minuta na visini nešto manjoj od 2.000 metara nestao sa radara.
Otprilike u 10:49 minuta, kada je nestao svaki kontakt, avion se i srušio, prenose mediji.
Tada je jedna flota helikoptera francuske Žandarmerije poletjela ka mjestu nesreće, nadgledana iz aviona tipa "Miraž", a u 11:10 minuta piloti su otkrili mjesto nesreće.
Dvadeset minuta kasnije, u 11.30, novinske agencije su objavile prve vijesti o nesreći, a u isto vrijeme se i na aerodromu u Diseldorfu saznalo da je avion nestao sa radara.
U 11:55 taj avion je trebalo da sleti na diseldorfski aerodrom.
Izvor:Tanjug/24sata.hr
Komentari