Ove vlade su zbog smanjenog prirodnog priraštaja prinuđene da svoje građane raznim beneficijama među kojima je i novac podstiču da vode ljubav. Među beneficije spadaju razne poreske olakšice, bonusi, produženo bolovanje...
Danska
U ovoj skandinavskoj zemlji nedavno je pokrenuta kampanja kako je odlazak na odmor zapravo najbolji način da se građani opuste u vođenju ljubavi, a čak je urađen i urnebesni video koji je dijelom finansirala vlada u Kopenhagenu. parovi koji dobiju bebu začetu na odmoru dobijaju trogodišnje zalihe pelena, kao i još jedan plaćeni odmor.
Rusija
Negativan prirodni pritaštaj u Rusiji, najvećoj državi na svijetu nije zaustavio ni svemogući predsjednik Vladimir Putin, koga većina vidi kao heroja koji je obnovio slavu nekadašnje supersile. Tako ruskinje za drugo dijete dobijaju bonus od 250.000 rubalja (oko 4.600 dolara). Čak i za ruske standarde u pitanju je suma nedovoljna da pokrije veći dio odgajanja djeteta.
Japan
U Japanu takođe vlada hronična nestašica beba. Pedantni statističari su izračunali da ukoliko se nastavi sa ovim tempom japanci će nestati u narednih 1.000 godina. Da bi se to spriječilo vlasti su osmislile bebu robota - Jotaro. Zvaničnici vjeruju da će jotaro ohrabriti parove da porade na dobijanju pravih beba. Iako je robot jotaro diše, smije se, plače... Vlada u Tokiju je čak pokrenula i sajt za onlajn upoznavanje.
Turska
Vlada u Ankari majke koje dobiju prvo dijete nagrađuju sa 300, drugo sa 400, a treće sa 600 lira. Zaposlene majke sa malom djecom takođe imaju i mogućnost da rade pola radnog vremena, a primaju punu platu.
Singapur
Vlada ove azijske zemlje je otišla toliko daleko da je uveden praznik koji se zove Nacionalna noć, tokom koga su građani obavezni da imaju seks. Čak je snimljen i vrući video spot za one koji se još nećkaju da li da ispune svoju dužnost za praznik.
Južna Koreja
Vlasti u Seulu su pokrenule zanimljiv projekat, naređeno je da se gase svjetla u kancelarijama kako bi se radnici podstakli da ranije odu kući i posvete se dvojim bračnim drugovima. Vlada je posavjetovala kompanije i da muškarcima koji dobiju bebu omogući petodnevni izostanak sa posla kako bi se našli pri ruci majkama na početku gajenja djece, prenosi Alo.
Komentari