Prvo pravilo
Osim ako nemate osjetljive zube i desni, jedini sastojak koji vam treba je fluorid.
Prema podacima Fondacije za dentalno zdravlje Velike Britanije, vaša pasta za zube treba da sadrži 1.350-1.500 djelova po milionu koji bi štitili gleđ od kamenca i kiseline.
Ako je osjetljivost vaš problem, onda će vam pomoći sastojak stroncijum-hlorid, koji će blokirati i ublažiti bol.
Izbeljivanje zuba pastom
Televizijske reklame za paste za zube apeluju da svi proizvodi uspješno izbeljuju zube i da će vam njihovim korišćenjem, osmjeh biti blistav i beo. Međutim, paste ne mogu da mijenjaju vašu osnovnu boju, za to vam je potreban stomatolog.
Umesto paste, isperite zube sodom bikarbonom i primijetićete da su vam zubi belji nego ranije.
Nije sve u lijepom mirisu
Ako se od vašeg daha, kolege u kancelariji trzaju, pokušajte sa pastom koja nema poseban miris, ali sadrži antibakterijsku supstancu trikolsan. I ne zaboravite da istrljate i jezik, jer se dosta bakterija krije na vašem jeziku.
Više pjene ne znači bolji efekat
Paste za zube stvaraju pjenu zahvaljujući natrijum dodecil sulfatu, koji funkcioniše kao sapunica koja spira nečistoće nakon obroka. Međutim, ona može da bude povezana i sa čirevima u ustima, koji se stvaraju ljudima sa osjetljivim desnima.
Ako vam ovo zvuči poznato, kupite pastu koja ne sadrži natrijum dodecil sulfat, kako biste održali svoje usne u vrhunskoj formi.
Pazite na gromuljice
Gromuljice u pastama se stvaraju zahvaljujući hidratisanom silicijumom-oksidu, abrazivu koji se koristi u borbi protiv kamenca.
Čuvajte se brendova koji obećavaju da eliminišu teške mrlje, jer često sadrže čvrste gromuljice koji mogu da oštete gleđ.
B92
Komentari