Broj tražilaca azila povećan 125 odsto

Njemačka

Broj tražilaca azila povećan 125 odsto

Prijave za azil u Njemačkoj su se više nego udvostručile u prvih sedam mjeseci ove godine u odnosu na isti period 2014, ukazuju podaci vlade te zemlje.

Između januara i jula ove godine azil u Njemačkoj je zatražio 218.221 migranta, što je povećanje od 125 odsto u odnosu na isti period 2014, prenosi Rojters.

Broj tražilaca azila raste iz mheseca u mhesec - u julu ih je bilo šest odsto više nego u junu.

Nhemačka među zemljama EU prima najviše onih koji traže azil bježeći od rata i siromaštva iz država kao što su Sirija, Irak, Avganistan i Eritreja. 

U Njemačkoj azil najviše traže građani Sirije, ali ih je dosta i iz balkanskih zemalja, kao što su Albanija i Srbija. 

Najnoviji podaci objavljeni su dan pošto se pojavila vijest da će njemačka vlada znatno povećati prognozu tražilaca azila u ovoj godini - na rekordnih 750.000. 

Prethodno je najviše tražilaca azila u Njemačkoj zabilježeno 1992. - 438.191, kada je u ovu zemlju stiglo mnoštvo onih koji su bježali od sukoba nakon raspada Jugoslavije. 

Njemački parlament je godinu kasnije promijenio ustav uvodeći strožije propise o azilu. 

Nakon toga je broj tražilaca azila opadao iz godine u godinu - do najnižeg nivoa od 28.000 u 2008, da bi od te godine počeo ponovo da raste.

Izvor:B92

Komentari

Komentari objavljeni na portalu Kodex.me ne odražavaju stav uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja.

Zabranjeni su: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne prijetnje drugim korisnicima, autorima čanka i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za članak.

Takvi komentari će biti izbrisani čim budu primijećeni.