Najmanje 30 hiljada video klipova uklonjeno je sa popularne platforme, a na sajtu je zabranjen hešteg "PeppaPig, piše list "Global tajms".
Prema dokumentima koje je list citirao, BBC-jev crtani film cenzurisan je na "Duđinu" na isti način kao sadržaji sa muškarcima koji se oblače kao žene, eksplicitnom golotinjom ili "erotskim ponašanjem".
Crtana serija se u Kini prikazuje od sredine dvijehiljaditih i postala je veoma popularna kroz epizode sinhronizovane na mandarinski jezik.
Popularnost je krajem 2017. godine počela da se širi među omladinom starijeg uzrasta, a mnogi su počeli da stavljaju privremene tetovaže "Pepa Prase" na selfijima.
U prodaji su se pojavile šolje, satovi i odjeća sa slikom popularnog ružičastvog praseta, glavnog junaka ovog crtaća.
"Narodni dnevnik", glasilo vladajuće Komunističke partije, prošle sedmice je kritikovao štetan uticaj komercijalizacije "Pepe", što ohrabruju popularne ličnosti na internetu.
"Mnogi đaci pokušavaju da se istaknu nadmetanjem za 'Pepa Prase' satove ili druge predmete, od čega korist imaju proizvođači falsifikovane robe", naveo je list.
"Global tajms" opisuje "zavisnost" među djecom i piše da se roditelji žale da djeca, ohrabrena crtanim filmom, "grokću i skaču u barice".
Nezavisne novine
Komentari