On ocjenjuje da je Crna Gora stabilna država, bez otvorenih pitanja sa susjedima, i zemlja koja ide u dobrom pravcu, što se odavno prepoznaje.
"Nedavno je pored mene u Strazburu sjedio Čarls Tanok koji je javno kazao da je Crna Gora dobra vijest i da nema zvaničnika koji nije pohvalio rezultate naše države na putu ka EU. Nije bilo lako Crnoj Gori da utvrdi granicu sa Kosovom, sa BiH, da prisno sarađuje sa Hrvatskom, da se riješi pitanje graničnih prelaza sa Albanijom… To nije postigao neko sa strane, nego ljudi koji vode Crnu Goru. Postali smo članica NATO-a, uskoro ćemo i EU. Po tome nas Evropa i svijet prepoznaju i svaki pokušaj vraćanja u prošlost, bilo bi samoubistvo", kazao je Škrelja za Vikend novine.
Priznaje da je, otkad je na čelu skupštinoskog Administrativnog odbora, bilo situacija kada je trebalo donositi nimalo lake odluke.
Ističe da su mu najteže odluke bile oko skidanja imuniteta Andriji Mandiću i Milanu Kneževiću, nakon podizanja optužnice kojom se terete za učešće u pokušaju terorizma, i Nebojše Medojevića za pranje novca.
"Ja sam uradio ono što bi morao da uradi svako ko bi se u tom trenutku našao na čelu Administrativnog odbora, stavio sam na dnevni red zahtjev Specijalnog državnog tužilaštva. Pri tom sam dozvolio da svi zainteresovani poslanici, što je nezabilježeno u istoriji crnogorskog parlamentarizma, prisustvuju sjednici i iznesu svoje mišljenje iako nijesu članovi Odbora. I došao je kompletan DF koji mi nije dozvoljavao da pričam, koji je nasrnuo na mene, govorio mi svašta, što nije primjereno ni ulici, a kamoli parlamentu. A, što sam ja bio kriv", pita Škrelja.
Komentari