“Ako budemo imali dogovor o izbornim uslovima, počevši od izbornih zakona do medijskih, RTCG, izborne Komisije, ASK-a i ostalih povezanih institucija pod kontrolom DPS-a, onda na dnevni red može doći Vrhovni državni tužilac i Sudski savjet. Samo i isključivo na način koji će značiti izbor osoba, koje nijesu iz DPS-a, sa kredibilitetom i autoritetom koje su prepoznate kao slobodni ljudi koji rade u skladu sa profesionalnom i ljudskom savjesću.”, kazao je Rudović za Pobjedu.
Rudović je sa Miodragom Lekićem i Demokratskom Crnom Gorom Alekse Bečića dio novog „opozicionog bloka za poštene izbore”.
Upitan da li će novoformirani „blok za poštene izbore” imati zajednička rješenja kada je u pitanju rad Odbora za izbornu reformu, Rudović ističe kako sa Miodragom Lekićem i predstavnicima Demokratske Crne Gore ima redovne konsultacije kada su u pitanju prihvatljivi izborni uslovi.
"Takođe tijesno sarađujem i sa Raškom Konjevićem, a sve u cilju da uspijemo u namjeri da se postigne dogovor koji će omogućiti opoziciji da ostvari iole regularnija pravila za izbornu utakmicu. U suprotnom, izborna utakmica u sadašnjem ambijentu bila bi obesmišljena, demokratske promjene nedostižne a dalje stagniranje i nazadovanje Crne Gore nastavljeno. U tom pogledu neophodno je da opozicija ima usaglašene zahtjeve i prijedloge tokom pregovora, uključujući i onaj koji se tiče modela za sprovođenje eventualnog dogovora. Pristati da sadašnja vlast sprovodi izborne zakone i povjerovati da će pošteno organizovati izbore oni koji su na osnovu crnih fondova, koverti i crnih kapuljača uzurpirali vlast, bilo bi više nego naivno. I neoprostivo", naveo je Rudović.
Na pitanje da li se razmišljalo da blok uz određena pojačanja bude jedna lista za naredne parlamentarne izbore, Rudović odgovara da su u ovoj fazi svi fokusirani na uspjeh u Odboru za sveobuhvatnu izbornu reformu.
Komentari