Na sastanku su analizirane političke okolnosti od potpisivanja Memoranduma do danas.
"Zadovoljni smo podrškom koju je Memorandum dobio, kako u domaćoj, tako i u međunarodnoj javnosti u prethodnom periodu. Naši prioriteti moraju da budu saradnja na pomirenju u Crnoj Gori, izgradnja istinski građanske države, poštovanje Ustava, rad na depolitizaciji institucija u cilju članstva Crne Gore u Evropskoj Uniji, snažan ekonomski razvoj, izgradnja socijalne države i države vladavine prava, zaštita i unapređenje prava manjina i njihova integracija u institucije, kao i uspostavljanje ekološke države. Zalagaćemo se za državu građana jednakih prava. Crna Gora mora da izađe iz kandži nacionalizma i krađa. Pokazaćemo da građanska Crna Gora ima na koga da se osloni. Ovo je put ka pomirenju i dijalogu, i glavnom cilju – ubrzanju reformi na putu ka Evropskoj uniji (EU)”, saopštili su u zajedničkom saopštenju.
Oni su uputili javni poziv svim političkim subjektima i građanima koji dijele iste vrijednosti da podrže principe koji su iskazani Memorandumom.
"Vjerujemo, i očekujemo da će svi poslanici i poslanice podržati ovaj politički potez koji oslikava istinsku evropsku misao u Crnoj Gori”, zaključuju.
Komentari